Menu

GÜNCEL HURDA AKÜ FİYATLARI

GÜNCEL HURDA AKÜ FİYATLARI

Hurda Akü Kilo Fiyatı 2024

Hurda akülerin alım satımı bazı özel merkezlerde yapılıyor. Bunun haricinde elinde yüksek miktarda hurda akü olanlar geri dönüşüm için direkt fabrikalara başvurabiliyor. Geri dönüşüme gönderilen hurdalar böylece tekrardan ekonomiye kazandırılmış oluyor.

Hurda akü kilo fiyatı; hurdanın türüne, miktarına ve o anki piyasa koşullarına göre farklılık gösteriyor. Güncel hurda akü fiyatları şu şekildedir;

  • Hurda Sulu Akü: 9,10 TL/kg
  • Hurda Kuru Akü: 9,10 TL/kg

Burada paylaşılan rakamlar ortalama ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Nihayetinde son dönemlerde birçok alanda olduğu gibi burada da fiyatlarda ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Atık akü rakamlarında da böyle bir değişimin yaşanması kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Dolayısıyla yukarıda yer alan rakamların değişebileceğini dikkate almalısınız.

Hurda Akü Fiyatları 2024

Hurda akü fiyatları 2024 yılında ülkemizde genel olarak yükseliş trendinde yer alıyor. Yukarıda da belirtildiği gibi akü geri dönüşüm süreci sonrasında farklı emtialar olarak satılacak ürünlere dönüşüyor. Emtia fiyatları ise direkt olarak döviz kuruna endekslidir. İşte bahsedilen bu durum nedeniyle hurda akülerin fiyatlarında belirgin bir yükselme meydana geliyor.

Yaşanan yükselişin dönemsel olarak farklılaşabileceği unutulmamalıdır. Nihayetinde fiyatları etkileyen hususların başında arz talep dengesi geliyor. Mevsimsel etkilere bağlı olarak talepte yaşanacak azalma veya pandemi sonrasında sanayi sektörünün hızlanması gibi hususlar rakamları etkileyecektir.

Mutlu Akü Hurda Fiyat Listesi

Mutlu akü hurda fiyat listesi sürekli olarak güncelleniyor. Ancak bu noktada hurdası alınacak akünün markasının herhangi bir önemi olmadığının bilinmesi gerekiyor. Nihayetine hurda olarak alınan aküler geri dönüşüme gönderiliyor ve orada farklı maddelere dönüştürülüyor.

Mutlu akü ülkemizde en fazla tercih edilen markalardan birisi. Bahsedilen durum hurdası en fazla getirilen markalardan birisi olmasına neden oluyor. Bahsedilen listede yer alan rakamlar alım fiyatlarıdır. Fiyatlar şu şekilde;

  • Hurda Sulu Akü: 9,10 TL/kg
  • Hurda Kuru Akü: 9,10 TL/kg

Kuru Akü Hurda Fiyatları

Kuru akü hurda fiyatları bu tür akülerin yapısına bağlı olarak daha farklı seviyelerde olabilir. Bilindiği gibi kuru aküler içerisine asit ve saf su eklenmesine gerek olmayan akülerdir. Bunların hurdalarının alımları da diğer akü türlerinde olduğu gibidir.

Kuru akülerin içerisinde farklı türden metaller bulunuyor. Ancak içerdiği metal türlerinin genel olarak diğer akülerden çok fazla farklı olmadığı söylenebilir. Buna bağlı olarak kuru akülere ilişkin fiyatlar genel hurda akü fiyatlarına yakın seviyededir.

Hurda akü alan yerler, daha önce kullanılmış aküleri alarak sağlam olan parçaları tekrar üretimde kullanmak üzere geri dönüşümü gönderilir.  Hurda akü fiyatları bu hedef doğrultusunda belirlenir ve üretime geçirilir. Değerli madenler ile iş yapan hurda sektörü, otomotiv sektörü için özel bir öneme sahiptir. Çok nadir bulunan parçalar her zaman için daha değerlidir. Hurda akü fiyatları özel olarak belirlenmektedir.

Hurda Jel Akü Amper Fiyatları

Her alanda ön plana çıkan geri dönüşüm hareketi hurdacılık sektöründe de büyük öneme sahiptir. Gerek enerji tasarrufu gerekse tekrar kullanma ön plana çıktı. Büyük şehirlerde ve fabrikalarda hurda sanayi bu konuda büyük bir paya sahip olmuştur. Yüksek iş hacmi geniş kullanım alanı ile hurda akü geniş kitlelere yayılmıştır. Ticari hacmi oldukça yüksek olan bu sektörde hurda akü fiyatları merak konusudur.

Hurdaya ayrılmış olan aküler geri dönüşüm teknikleri kullanılarak tekrar kullanma imkânı mevcuttur. Var olan bir ürün için geri dönüşüm, sıfırdan imal etme maliyetine göre daha ucuzdur. Akü üretiminde kullanılan akümülatör yapımına gerekli olan malzemelerin maliyeti yüksektir. Hurdaya ayrılmış olan aküleri değerlendirilerek az maliyet ile fazla üretim sağlanır.

Hurda akü alımı gerçekleştiren yerlerin başında Ankara, Bursa, İzmir, Antalya ve Balıkesir gelir. Sanayisi gelişmiş ve çok nüfuslu illerde konumlanmıştır. Otomotiv sektörü fabrikalar nazarında geniş üretim yerleridir. Otomotiv üretmenin yanı sıra otomotiv için gerekli yedek parça üreten fabrikalar da mevcuttur.  Her otomotiv için iç parçalar büyük önem taşır. Piyasada uygun fiyatlarda bu parçalar satışı sunulur.

Ülkedeki ekonomik koşular ve kulanım sıklığı göz önünde bulundurulduğunda, bu etmenlere bağlı olarak hurda fiyatları sürekli güncellenir. Gerçekleşen rakamlar gerekli kriterlere göre düzenlenir.  Gerek alıcı için gerekse satıcı için her iki taraf için optimum düzeyde fiyatlar belirlenir. Para trafiğine katkı sağlayan hurda akü fiyatları ekonomiye canlılık kazandırır. Trafikte milyonlarca motorlu taşıt mevcuttur.

Her marka ve modele göre akü ihtiyacı sürekli olarak ortaya çıkar.  Akü sektörü bu sayede devamlılık arz eder.  Sürekli olarak devam eden bu ihtiyaç akü sektörünün önemine işaret eder. Bunun yanı sıra bozulmuş veya şarjı bitmiş olan akülerin yenilenmesi motorlu taşıtlar için büyük bir öneme sahiptir.

Hurda akü kilosu ne kadar,Güncel hurda Akü Fiyatları,Eski aküyü Nereye Satabilirim,
72 Amper Akü Hurda Fiyatları,Hurda akü Amper fiyatı,Hurda akü Alan Yerler
Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir