Menu

Soyulmuş Hurda Bakır Fiyatları – Hurda Soyma Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları – Soyulmuş Bakırın Kilosu Ne Kadar

Hurda Bakır Fiyatları

Bakır insanlığın ilk kullanmayı başardığı maddelerden biridir. Kırmızı ile kahverengi arasında bir görünüme sahip olan bu metal, dünyanın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunmaktadır. Metallar arasında gümüşten sonra elektriği en iyi bakırın iletmesi ve pirinç, bronz gibi alaşımların içeriğinde kullanılıyor olmasından dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Elektrik, ısıtma, soğutma ve kaplama bakırın en çok tercih edildiği kullanım alanlarından sadece birkaçıdır. Bu sektörlerde fazlası ile tercih edilen bakır ürünler, işlevlerini yerine getirdikten sonra geri dönüştürülmelidir. Diğer maden türlerine göre daha yaygın olan bakır, geri dönüşüm sektöründe en değerli alaşımdır. Bakır hurdası, geri dönüşümde en değerli alaşım olması fiyatlandırmasını da etkilemektedir. Hurda soyma bakır fiyatlarıhurda bakır kilosu göz önüne alınarak değişiklik göstermektedir. Hurda bakır kg fiyatıhurda bakırın kilosu dahilinde farklılaşır. Bu durumda güncel hurda bakır fiyatları incelenmelidir.

 

İçindekiler

Hurda Bakır Fiyatı 2024

Soyma Bakır Hurdası 150.20₺/Kg
Lama Bakır Hurdası 146,20₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurdası  131,20₺/Kg
%98 Külçe Bakır 92,00 ₺/Kg
TTR Kırma (Granür) Bakır Hurdası 102,00 ₺/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurdası 90,80 ₺/Kg

Hurda Bakırın Kilosu Kaç Para?

Hayatın birçok alanında bakır maddesi ve bakırdan üretilmiş araç gereçler kullanılmaktadır. Bundan ötürü, birçok alaşımdan daha çok bulunan ve temin edilen bir hurda çeşididir. Bakır birçok ürünün geri dönüştürülmesine olanak sağlar. Farklı araçlarda kullanılan bakır madeni dayanıklı bir alaşımdır ve kolayca farklı şekillere çevrilebilir. Atık haline gelmiş, işlem görüp geri dönüştürülmeye hazır olan bakır araçları, hurda değeri kazanırlar.

Artık hurda olarak anılan bu ürünler, hurda firmaları tarafından satın alınır. Nitelikleri ve şekilleri fark etmeksizin hurda olarak nitelendirilen bakır araçların hepsi hurda firmalarınca alınır. Sonrasında ise gerekli ayrıştırma işlemi gerçekleştirilerek geri dönüşüm sektörüne teslim edilir. Böylece hem çevresel hem de maddi olarak büyük kazanç sağlanır. Bakır hurdası sadece satın alımı gerçekleştiren hurda firmaları ve geri dönüşüm için kazanç sağlamaz. Aynı zamanda hurda sahibine de getirisi vardır. Hurda bakırın kilosu kaç para merak ettiğiniz sorulardan birisi 148 tl ödenerek alınmaktadır. Güncel Hurda fiyatları.

Soyulmuş Bakır Hurdası

Bu getiri maddi anlamda bakır hurdası sahibine kazanç sağlar. Belirlenen fiyatlandırma ölçekleri ile orantılı olan bu kazanç, hurda bakır kilo fiyatı dahlinde değişime uğrar. Güncel hurda bakır fiyatlarını incelemek ve ona göre adım atmak bakır hurdası sahibi için gereklidir.

Fiyatlandırma sadece hurda bakır kilosuna göre değil çeşitlerine göre de değişebilir. Bakır hurda çeşitlerinden en değerlisi soyma bakır olarak değerlendirilir. Peki, soyulmuş bakır hurdası tam olarak nedir?
Hurda Soyma bakır hurda, İletim hatlarında kullanımı tercih edilen ömrünü yitirmiş kabloların soyulmuş olması ile elde edilir. Soyma bakırın bu kadar önemli olmasının birkaç nedeni vardır;

  1. Soyma bakır hurdalar erozyona uğramamıştır.
  2. Eğer bakır temiz ve parlak tutulursa yüksek fiyatlara satılabilir.
  3. Soyum makineleri ile kablolardan kolayca ayrılarak elde edilebilir.

Soyma Bakır Hurda Fiyatı

Yukarıda da değinildiği üzere soyma bakırlar erozyona uğramamışlardır. Diğer bir değişle, yakılarak değil de soyarak satışa hazır hale getirilirler. Bu şekilde hurda bakır parlak ve temiz halde teslim edilir. Parlak ve temiz tutulduğunda soyma bakır hurdası fiyatı bununla orantılı olarak yükselecektir. Yanmış bakır fiyatısoyulmuş bakır hurdası göre daha az değerlidir. Soyma işlemi, soyma makineleri tarafından gerçekleştirilir.

Eğer bakır kablo işlem görürse başka bir bakır çeşidi olan kırkambar bakır fiyatı üstünden değerlendirilir. Diğer bir değişle, soyulup tartıldığında soyma bakır kilosu diğer hurdalara göre daha ağır gelecektir. Bu sayede, soyma bakır hurda fiyatı ona göre yükselecektir.

Bakır Kablo Hurda Fiyatı 2024

Şu ana kadar incelediğimiz üzere kablolar sıyrılma makineleri ile plastikten ayrılırlar ve soyma bakıra dönüştürülür. Peki, bakır kabloların fiyatlandırılması nasıl gerçekleştirilir?

Hurda kablo üretimi son derece maliyetli olabilir.  Hurda bakır kablo fiyatı, kabloların barındırdıkları bakır miktarına göre belirlenir. %30, %40, %50 gibi farklı bakır oranları ile farklı ücretlendirmeler uygulanır. Bu nedenlerden dolayı, bakır kablolardaki bakıra ulaşmak için sıyırma makineleri kullanılır. Aynı zamanda, tam da bu yüzden en değerli bakır hurdasısoyma bakırdır. Hurda bakır kablo alımı yapan HURDA FİRMASI sakarya hurdacı

Bakır Hurdası

Bakır hurda kablosunun önemli özelikleri şöyle sıralanabilir:
Kabloların soyma işleminde sonra geri dönüştürülmesi hem maddi hem de çevresel olarak önem taşımaktadır.
Hurdaların geri dönüştürülmesi ülke ekonomisine yarar sağlar. Bakır hurdası. Atıkları doğaya atmadan elimizdekileri tekrar kullanmak doğaya fayda sağlamaktadır. Bu şekilde doğal kaynaklarımızı koruyabilir ve orantılı olarak insan sağlığın da farkındalıklar yaratabiliriz.

Bakır Tencere Fiyatları

Sonuç olarak, hurda bakır fiyatları niteliklerine ve boyutlarına göre değişmektedir. Fakat bakır hurda, geri dönüşümde en yararlı maddelerden biri olduğu için fiyatlandırması ona göre yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki bakır hayatımızın pek çok yerinde kullanılan önemli bir alaşımdır. Bundan ötürü, artık işlev görmeyen atık haline gelmiş bakır araçları geri dönüştürmek en doğrusudur. Bu süreç içinde bakır hurdalarına sahip bireyin kazancı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ayrıca, bahsedildiği üzere sadece kabloların yapımı değil, bakır tencerelerin ve birçok aracın yapımı da zorlu olabilir. Bu süreçte bakır araçlara yapılan yatırım gözetildiğinde, geri dönüşüme yönelmek kişiler için en iyisi olacaktır. Örneğin bakır tencere fiyatları incelediğinde, görülebilir ki ürün artık işlevini yitirdiğinde hurda fiyatına satmak kazanç getirir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)