Bakır Hurda Fiyatı Hurda Bakır Kilosu Ne Kadar

Hurda Fiyatları 2023

Hurda fiyatları oldukça fazladır. Bu hurdaların fiyatlarında da değişiklikler meydana gelmektedir. Bilindiği gibi her bir hurda sahip olduğu özelliklerden ötürü farklı fiyatlara satılmaktadır. Hurda satmak isteyen birçok kişi, hurdaların fiyatlarının ne olduğunu merak etmektedir. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de bazı kişiler, hurdanın değerinden çok daha ucuza alınmasını mümkün kılar. Bu ise hurdalarını satmak isteyen kişilerin sektöre bir güvensizlik duymalarına neden olur. Fakat hurda güncel fiyatları ile ilgili gerekli bilgilere sahip olunması, hurdaların satışında herhangi bir şekilde sıkıntı yaşanmamasını sağlayacaktır.
Birçok ürün hurda olarak nitelendirilebildiği için bu ürünlerin her birinin fiyatlarının tek tek verilmesi gerekmektedir. Hurda alıcılarının ve satıcılarının güncel fiyatlara sadık kalması oldukça önemlidir. Peki güncel hurda fiyatları nedir?

Hurda Demir Fiyatları 2023

Hurda demir fiyatları Demir, hurda olarak satışı gerçekleştirilen ürünlerin başında yer alır. Bilindiği üzere hurda demirlere ulaşılması oldukça kolaydır. Hurda demir fiyatları bağlamında belirli aralıklar dahilinde güncelleştirmek olmakta, bu ise kişilerin bu fiyatları takip etmesini zorunlu kılmaktadır. Birçok kişi tarafından bilindiği gibi hurda demir olarak nitelenen ürünler, işlevini kaybetmiş malzemelerdir. Geri dönüşüm işlemleri yapılmadan kullanılmayan bu ürünlerin hurda olarak satılması ve gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Sahip oldukları hurda demirlerini satmak isteyen kişiler, bu konudaki güncel fiyatlandırmanın ne olduğunu merak ettiği için bu konuda detaylı bir şekilde açıklama yapılması gerekir. Aşağıdaki tablo dahilinde güncel hurda demir fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz:

Hurda Demir Fiyatları

DKP Hurda Demir fiyatları 8,20 TL/Kg
Ekstra Hurda Demir fiyatları 7,90 TL/Kg
Toplama Hurda fiyatları ALMIYORUZ
Teneke Hurda fiyatları ALMIYORUZ
Demir Talaşı Hurdası fiyatları 6,00 TL/Kg
Pik Demir Talaşı Hurdası fiyatları 4,00 TL/Kg
İnşaat Yıkım Hurdası fiyatları 7,00 TL/Kg
İnşaat Demir Çubuğu Hurdası fiyatları 8,00 TL/Kg
Döküm petek Hurdası fiyatları 7,00 TL/Kg

 

GÜNCEL BAKIR FİYATI

BAKIR FİYATI

Hurda bakır kaç tl ?

 • Hurda bakırın kilo fiyatı ?
 • soyma bakır hurda fiyatı ?
 • bakır kaç para ?
 • soyulmuş bakırın kilosu ?
 • bakir hurda kilo ?
 • bakır kaç tl ?
 • bakır kilosu ne kadar ?
 • soyma bakırın kilosu ne kadar ?
 • hurda bakırın kilosu ne kadar ?
 • soyulmamış bakır kablo fiyatı
 • bakir kilosu
 • soyulmuş hurda bakır fiyatları
 • bakırın kilosu

SOYMA BAKIR FİYATI

Hurda Bakırın Kilosu

 • Hurda Bakır Fiyatları 170,00 TL / Kg
 • Lama Bakır Hurda Fiyatları 165,00 TL / KG
 • Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurda Fiyatları 148,00 TL / Kg
 • Çatı Bakırı hurda Fiyatları 167,00 TL / Kg
 • TTR Bakır Hurda Fiyatları 150,00TL / Kg
 • Bakır (Kızıl) Talaş Hurda Fiyatları 140,00 TL / Kg
 • Hurda soyma bakır fiyatları  170,00 TL/

 HURDA BAKIR FİYATI

 Soyma Bakır Fiyatı 173,00 ₺/Kg
Lama Bakır Hurda Fiyatı 170,00 ₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurda Fiyatı 150,00 ₺/Kg
Çatı Bakırı hurda fiyatı 161,00 ₺/Kg
Bakır Kazan Hurda Fiyatı 150,00 ₺/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurda Fiyatı 140,00 ₺/Kg

Hurda bakır, parlak bir görüntüye sahip olan ve kablosundan temizlenen bakır çeşidine denilmektedir.

Hurda soyma bakır, sektörün en değerli ve tercih edilir malzemelerinden bir tanesidir.

Çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden biri iletken olmasından kaynaklanmaktadır.

Hurda soyma bakır, geri dönüşüm için kullanılmakta olup, ekonomiye katkısı inanılmaz büyüktür. Firmamız hurda soyma bakırlarınızı en yüksek fiyat ile almaktadır.

Sizlere en yüksek fiyat garantisini vermekte olup hizmetimize en iyi şekilde devam etmekteyiz.

Firmamızda bulunan ekiplerimiz bizlerle iletişime geçtiğiniz de hurda soyma bakırlarınızı gelip yerinizden kısa bir süre içerisinde teslim alacaklardır.

Hurda soyma bakır nedir konusu hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler verdik. Şimdi ise hurda çeşitlerinden bahsetmek istiyoruz. O halde yazımızın devamını okumaya ne dersiniz?

Hurda Alüminyum Fiyatları 2023

Hurda alüminyum fiyatları kategorisinde bulunan alüminyum, hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Alüminyum, birçok alanda kullanılan bir malzeme olduğu için birçok kişi alüminyum hurdalara kısa sürede ulaşabilmektedir. Alüminyum hurdasının değeri birçok hurdadan daha yüksektir. Bu sebeple hurdacılıkta yüksek gelir elde etmek isteyenlerin birçoğu alüminyum hurda alımlarını gerçekleştirmek istemektedir. Güncel alüminyum hurda fiyatları, birçok hurdaya göre çok daha yüksektir. Geri dönüşüm bağlamında oldukça değerli bir maden olan alüminyumun hurda değerinin ne olduğuna dair bilgi edinmek için aşağıdaki tabloyu detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz:

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum Tel fiyatları 44,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Araiş fiyatları 41,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Jant fiyatları 44,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa fiyatları 40,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Boyasız Profil fiyatları 40,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Profil fiyatları 40,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Tas Tabak fiyatları 30,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Piston fiyatları 19,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Sert Kartel fiyatları 19,00 TL/Kg
Sökülmüş alüminyum pencere fiyatları 32,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Radyatör fiyatları 19,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Talaş fiyatları 24,00 TL/Kg
Hurda Çelikli/ Plastikli Alüminyum Tel fiyatları 16,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Bakırlı Petek fiyatları 30,00 TL/Kg

Hurda Kâğıt Fiyatları 2023

Hurda Kâğıt fiyatları insanların en çok kullandıkları malzemelerin başında yer alır. Çünkü kâğıdın kullanım alanı geniştir ve bu nedenle kâğıt hurdalarına ulaşım oldukça kolaydır. Birçok kişi, kâğıt kullanımından sonra hurda olarak nitelendirilen kağıtları çöp kutularına atmaktadır. Fakat kağıtlar geri dönüştürülebilen malzemelerden bir tanesidir. Bu nedenle kâğıt hurdalarının geri dönüştürülmesi için hurdacıya satılması gerekir. Hurda kağıtların uygun işlemler sonrasında geri dönüştürülmesi, ağaç kesiminin azalmasını sağlamaktadır. Ağaçlar, bilindiği gibi canlıların oksijen kaynağı olduğu için oldukça önemlidir. Bu sebeple kişilerin kâğıt hurda konusunda bilinçli olması ve bu kağıtları ilgili kişilere satması gerekmektedir.

Kağıt hurda fiyatları, ellerinde var olan kağıtların satışını gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Hurda fiyatlarında çeşitli değişikliklerin olduğu bilindiği için var olan fiyatların güncelleri ile değiştirilmesi hurda fiyatları oldukça önemlidir. Bu bağlamda güncel kağıt hurda fiyatları ile ilgili verilere aşağıdaki tablo sayesinde ulaşmanız mümkündür.

Hurda Kağıt Fiyatları

Hamur Beyaz Hurda Kağıt Fiyatları 5,00 TL/Kg
Değişik Renkli Hurda Kağıt  Fiyatları 2,10 TL/Kg
Hurda Karton Kağıt  Fiyatları 2,10 TL/Kg
Hurda Okul Kitabı  Fiyatları 5,00 TL/Kg
Hurda A4 Fotokopi Kağıdı  Fiyatları 2,00 TL/Kg
Hurda Peçete Kağıdı  Fiyatları 3,00 TL/Kg
Hurda Karton Bardak  Fiyatları 2,00 TL/Kg
Kullanılmış Hurda Gazete  Fiyatları 2,00 TL/Kg
Kullanılmamış Hurda Gazete  Fiyatları 2,00 TL/Kg
Bristol Hurda Kağıt  Fiyatları 0,00 TL/Kg
Hurda Kuşe Kağıdı  Fiyatları 2,00 TL/Kg

Hurda Plastik Fiyatları 2023

Plastik hurda fiyatları pek çok alanda kullanılan ve bu nedenle kolay ulaşılabilen ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde plastik olan ürünlerin kullanım sürelerinin dolması ile birlikte plastik hurdalar ortaya çıkmakta, birçok hurdacı ise bu ürünleri satın almaktadır. Birçok imalat sanayisinde kullanılan plastiğin geri dönüşümünün yapılması, doğanın korunması noktasında oldukça önemli bir meseledir. Kullanım süreleri dolan plastiklerin uygun işlemlerden geçirilerek geri dönüşümlerinin yapılması ile birlikte doğada var olan plastik atıklarda azalma meydana gelmektedir.
Hurda olarak kullanılan plastiklerin sayısı oldukça fazladır. Hurda niteliğinde olan plastiklerin bazılarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Mobilya plastikleri
 • Tekstil plastikleri
 • Elektronik eşya plastikleri

Yukarıdaki listeye çok daha fazla ürün eklenebilir. Fakat genel olarak bu tarz plastikler hurda olarak nitelendirilmekte ve bu ürünlerin geri dönüşümleri yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılan plastiğin hurda sektöründe ön planda olduğunu da söylemek gerekmektedir. Bu ürünlerin kullanım alanlarının geniş olması, plastik hurdalara ulaşmanın da kolaylaşmasını sağlamaktadır. Güncel plastik hurda fiyatları, şu tabloda oldukça detaylı bir şekilde verilmiştir.

Hurda Plastik Fiyatları

Hurda ABS Plastik fiyatları 8,00 TL/Kg
Hurda Polipropilen Moblen fiyatları 7,00 TL/Kg
Hurda Polistren Kristal fiyatları 7,00 TL/Kg
Hurda termo taban fiyatları 6,00 TL/Kg
Hurda Termo Ayakkabı Kalıp Fiyatları 10,00 TL/Kg
Şeffaf Beyaz Naylon Hurda fiyatları 4,00 TL/Kg
Beyaz Pimapen Hurdası fiyatları 7,00 TL/Kg
Elteks Plastik Hurdası fiyatları 4,00 TL/Kg
Pimapen Hurda fiyatları 7,00 TL/Kg

Hurda Elektronik Kart Fiyatları

Elektronik kart hurda fiyatı cihazların kullanımı son yıllarda oldukça arttığı için elektronik hurdaların sayısında da artış meydana gelmektedir. Bilindiği gibi son yıllarda teknoloji alanında gelişmeler yaşanmakta olup birçok özelliğe sahip olan elektronik cihazlar üretilmektedir. Birçok insan, ellerindeki elektronik cihazların bozulması ya da çeşitli nedenlerden ötürü hasar görmesi sebebi ile yeni elektronik cihazlar almakta, bu sayede elektronik hurdasında artış meydana gelmektedir.

Elektronik ürünlerin kullanımının yaygınlaşması nedeni ile elektronik hurdalarda yaşanan artış, hurdacıların bu hurdalara kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Elektronik atıklar, içlerinde zehirli maddeler bulunması nedeni ile çevre ve canlılar için oldukça önemli bir problemdir. Bu atıkların doğru bir şekilde değerlendirilmesi, elektronik atıkların ham madde olarak kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır. Elektronik cihazların ana kartları, hurda olarak değerlendirilebilecek en değerli ürünlerden bir tanesidir. Peki güncel elektronik kart hurda fiyatları nelerdir? Bu konudaki güncel fiyatlar için aşağıdaki tablomuza bakabilirsiniz.

HURDA LEHİM CÜRUFU FİYATLARI

 Hurda lehim cürufu fiyatları olarak sizlere her türlü hurda lehimleri değerinde ve yerinde alım sağlıyoruz. Sizde kurşunlu veya kurşunsuz lehim cürufları için hemen bizden teklif alın. Hurda lehim cürufu alan fabrikalar olarak genelde hurda lehim cürufu alan firmalar olarak nam salmıştır firmamız.

Hurda Lehim cürufu Fiyatları

Hurda  Kurşunlu lehim Curufu fiyatları
350,00 TL/Kg
Hurda  Kurşunsuz Lehim Curufu fiyatları 260,00 TL/Kg

Hurda Nikel Fiyatları

Nikel hurda fiyatları gümüş-beyaz bir malzemedir ve birçok alanda kullanılır. Periyodik cetvelde geçiş metalleri arasında bulunan nikelin oldukça sert olduğu bilinmektedir. Nikel kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Mutfak aletleri
 • Ölçü aletleri
 • Meteoroloji ve topografya aletleri
 • Paslanmaz çelik üretimi
 • Otomobil ve lokomotif endüstrisi

Bu ve bunun gibi pek çok alanda kullanılan nikelin bir süre sonra kullanımının dolması, onun hurda olarak satışının gerçekleşmesini mümkün kılmaktadır. Güncel nikel hurda fiyatları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

Hurda Nikel Fiyatları

Hurda %95-99 Şablon Nikel fiyatları 160,00 TL/Kg
Hurda Anot Nikel fiyatları 160,00 TL/Kg
Hurda Nikel Çapağı fiyatları 160,00 TL/Kg

Hurda Akü Fiyatları 2022

Akü hurda fiyatları, hurdacılık sektöründe ön planda bulunan malzemelerden bir tanesidir. Akümülatör kelimesinin kısaltılmış hali olan akü, birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım süresi dolan akülerin geri dönüşüm merkezlerinde geri dönüştürülmesi mümkündür. Hurda akülerin geri dönüştürülebilmesi için ilk önce ayrıştırma işleminin profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Hurda akünün ayrıştırılması ile birlikte şu malzemeler ortaya çıkar:

Eser miktarda plastik
Eser miktarda kurşun
Eser miktarda asidik su

Ayrıştırma işlemleri gerçekleştirilen hurda akünün geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi ve buralarda gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Peki güncel akü hurda fiyatları nedir? Bu konuda detaylı bilgi edinmek için güncel hurda akü fiyatlarının yer aldığı tabloya bakabilirsiniz.

Hurda Akü Fiyatları

Hurda Sulu ve UPS Akü fiyatları 22,00 TL/Kg
Hurda Batarya Akü fiyatları 22,00 TL/Kg

Hurda Çinko Fiyatları 2023

Çinko hurda, fiyatları hurdacılık sektöründe ön plana çıkan malzemelerden bir tanesidir. Bu nedenle sıklıkla çinko hurdaların geri dönüştürülmesi ile ilgili gerekli işlemler yapılmaktadır. Birçok alanda kullanılan çinko, bu bağlamda önemli bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki çinko kullanım alanları nedir? Çinko kullanım alanlarına dair genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapılabilir:
Çelik ve demirin korozyona karşı direncinin arttırılması
Döküm sanayisinde kullanılmakta olan pirinç alaşımlar ve özel alaşımların yapımı
Çinko plakaların yapımı
Çatı kaplama malzemeleri
Lastik sanayi

Bu ve buna benzer alanlarda kullanılan çinko, bir süre sonra hurdaya çıkmakta ve geri dönüşüme uygun bir seviyeye ulaşmaktadır. Güncel çinko hurda fiyatları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olunabilmesi için aşağıdaki tabloya bakılması gerekmektedir.

Hurda Çinko Fiyatları

Hurda Külçe Çinko fiyatları 55,00 TL/Kg
Hurda Çinko Levha fiyatları 55,00 TL/Kg

Hurda fiyatları  Hurdacı firması olarak firmamız her türlü hurda çeşitleri fiyatını güncel olarak her gün yenilemektedir.
Sizler de her türlü hurda fiyatı öğrenmek için hemen bizi arayın en yüksek ve en güncel fiyatı bizden öğrenin.

İçtaş Hurda Fiyatları


Ormetsan hurda fiyatları

Kullanılmış ve kullanılması artık mümkün olmayan ürünlerin tamam hurda olarak adlandırılmaktadır. Günümüz dünyasında kaynak kullanımına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hurda isimlendirilen ürünler üzerinde geri dönüşüm işlemleri yapılmalıdır. Peki hurdaların geri dönüştürülmesi gerçekten gerekli mi? Kullanım süresi dolmuş olan ürünleri geri dönüştürmesek herhangi bir sorun olur mu?

Son yıllarda özellikle kaynak kullanımı konusunda hayli cömert olan insanların bir kısmı, bu kaynakların bir gün bitebileceğini bilmediği için bu konunun önemli olduğunu düşünmez. Fakat aslında durum bunun tam tersidir. Doğal kaynakların da bir sınırı vardır, bu nedenle kaynak kullanımı konusunda tasarruflu olunması gerekir. Bu noktada hurdacılık ön plana çıkan mesleklerden bir tanesidir. Çevrede bulunan hurdaların geri dönüştürülmesini mümkün kılan hurdacılar, bu sayede doğaya önemli bir katkıda bulunur.

Kaptan hurda fiyatları

Fakat hurdacılar ve hurdacılığın katkıları bununla sınırlı kalmaz. Kullanım süreleri dolmuş olan atıkların geri dönüştürülmesi, ham madde ithalatının azalmasını, böylelikle kaynak konusunda dışarıya bağımlılığın azalmasını sağlar.

Hurda Motor Fiyatları

SİZDE HER TÜRLÜ HURDA MOTOR FİYATI İÇİN HEMEN FİYAT ALIN

Türkiye’de hurdacılık sektörü, birçok kişinin ilgilendiği sektörlerden bir tanesidir ve birçok kimse farklı yöntemleri kullanarak hurdaların geri dönüştürülmesini sağlar. Bu kadar önemli olan bir meslekle ilgili birçok detayın öğrenilmesi gerekir. Hurda işine başlamak ve hurda satmak isteyen birçok kimse hurda fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Hurda fiyatlarına geçmeden önce hurda ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatmak gerekir.

Hurda Kg fiyatları 

Kullanım süreleri dolmuş olan ürünler hurda olarak isimlendirilir. Hurda statüsünde bulunan ürünlerin geri dönüşüm işlemleri yapılmadan tekrar kullanılması mümkün değildir. Birçok kişi, ellerinde bulunan hurdaları nasıl değerlendirmeleri gerektiğini tam olarak bilemeyebilir. Hurdaların geri dönüştürülmesi, ülke ekonomisine ve doğaya çok büyük katkılar sağlar. Bu nedenlerden ötürü kişilerin ellerinde var olan hurdaları satmaları ve bu hurdaların geri dönüştürülmesine katkı sağlamaları gerekir.
Hurda kategorisine dahil edilebilecek oldukça fazla ürün bulunmaktadır. Bu nedenle ürünlerin geniş bir listesini çıkarmak oldukça zordur. Fakat yine de sınırlı da olsa bir liste yapılması olanaklıdır. Bu ürünlerin tamamı uygun bir şekilde geri dönüşüm işlemlerinin yapılması ile birlikte yeniden kullanılabilecek bir seviyeye gelir. Bu ise doğal kaynakların korunması adına oldukça mühimdir. Çünkü geri dönüşüm işlemleri sonrasında tekrar kullanılabilecek olan ürünlerin atılması ve bu ürünlerle ilgili herhangi bir işlem yapılmaması, ham madde konusunda insanların farklı kaynaklara yönelmesine ve kaynakların hızlı bir şekilde tükenmesine neden olacaktır. Fakat hurdacılık mesleği, kaynakların tekrar kullanılmasını mümkün kılar. Bu işi yapan kişiler -hurdacılar- hurdaları çeşitli yöntemler dahilinde toplar ve hurdaların geri dönüştürülmesi için çeşitli merkezlere gönderilmesini sağlar. Doğal kaynakların ve doğanın korunması bağlamında hurdacılık mesleği oldukça önemlidir.

Güncel hurda fiyatları

Güncel Hurda Fiyatları Nelerdir?
Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Çünkü birçok ürün geri dönüşüm işlemleri ile birlikte tekrar kullanılabilecek bir seviyeye gelir. Bu sebepten ötürü hurda türleri ile ilgili oldukça geniş bir sıralama yapılması gerekir. Fakat hurda türleri ile ilgili genel bir bilgi oluşabilmesi için aşağıdaki gibi sınırlı bir sıralama yapılabilir:

 • Demir hurda  Fiyatı
 • Paslanmaz hurda  Fiyatı
 • Kağıt hurda  Fiyatı
 • Karton hurda  Fiyatı
 • Kablo hurda  Fiyatı
 • Alüminyum hurda  Fiyatı
 • Krom Hurdası  Fiyatı
 • Elektronik hurda  Fiyatı
 • Akü hurda  Fiyatı
 • Çinko hurda  Fiyatı
 • Kurşun hurda  Fiyatı

 

Bu ve bunun gibi ürünlerin tamamı hurda olarak nitelendirilebilir. Bunun gibi hurdalara sahip olan kişiler bu hurdaları ilgili yerlere satabilir, böylelikle hem kendileri bir kazanç sağlar hem de ürünlerin geri dönüştürülmesini mümkün kılar. Bilindiği gibi günümüz dünyasının insanları tüketim alışkanlığına sahiptir. Bu alışkanlık kaynaklar üzerinde olumsuzluklar yaratır. Doğanın bu olumsuzluklardan etkilenmemesi adına çeşitli çalışmalar içerisinde olan hurdacılar, hurda toplama ile birlikte elde ettikleri hurdaların geri dönüştürülmesini mümkün kılar. Yukarıda sıralanmış olan ürünler geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek bu ürünlerin tekrar kullanılabilecek seviyeye gelmesi sağlanır.

Geri Dönüşüm Nedir?

Geri dönüşüm oldukça önemli bir kavramdır. Özellikle Sanayi Devrimi’nden sonra insanlar çok fazla kaynak tüketimi içerisine girmişler ve doğanın bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olmuştur. Fakat doğal kaynaklar sınırsız değildir. Bu nedenle kaynak tüketimi bu şekilde devam ederse ilerideki dönemlerde çeşitli sıkıntıların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Fakat bu noktada geri dönüşüm ve hurdacılık mesleği oldukça önemli bir göreve sahiptir. Geri dönüşüm, kullanım süreleri tamamlanmış olan ürünlerin çeşitli işlemler sonrasında tekrar kullanılabilecek bir seviyeye gelmesini sağlar. Yani kullanılmış olan bir ürün bu işlemler sayesinde tekrar kullanır. Böylelikle farklı kaynakların tüketiminin önüne geçilmiş olur. Peki geri dönüşen maddeler nelerdir? Geri dönüşümü mümkün olan ürünler ile ilgili şu şekilde bir sıralama yapılabilir:

 • Plastik  Fiyatları
 • Kâğıt  Fiyatları
 • PVC  Fiyatları
 • Alüminyum  Fiyatları
 • Demir  Fiyatları
 • Bakır  Fiyatları
 • polistiren  Fiyatları
 • Akü  Fiyatları
 • Motor  Fiyatları
 • Eletronik atıklar  Fiyatları
 • Karton  Fiyatları

Bu ve bunun gibi ürünler geri dönüştürülmesi mümkün olan malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin her biri uygun işlemlerden geçirilir ve işlem sonrasında ürünlerin tekrar kullanımı sağlanmış olur. Bu noktada hurdacılık mesleğinin oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün. Bu mesleği yapan kişiler, hurdaların toplanması ve geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesini sağlar. Hurdaların toplanması işi ile ilgilenen hurdacılara destek sağlanması mümkündür. Kişiler ellerinde var olan atıkları hurdacılara satarak onların bu ürünleri geri dönüşüm merkezlerine göndermesine yardım olur. Peki hurdacılık tam olarak nedir? Bu meslek içerisinde bulunan kişiler neler yapmaktadır?

Son zamanlarda önemi biraz daha artan hurdacılık, kullanım süreleri dolmuş olan atıkların toplanıp geri dönüşüm merkezleri aracılığı ile tekrar kullanılacak bir seviyeye gelmesini mümkün kılar. Bu işleri yapan kişiler ise hurdacılar olarak isimlendirilmektedir. Hurdacılar, çeşitli yöntemler dahilinde hurdaları toplar ve bu hurdaları ya başka hurdacılara satar ya da doğrudan hurdaları geri dönüşüm merkezlerine gönderir.

Hurdacılık yapan kişilerin bu işi ne kadar profesyonel bir şekilde gerçekleştirdiği oldukça önemlidir. Eğer kurumsal bir firma dahilinde bu iş yapılıyorsa işten alınacak verim de bir o kadar fazla olacaktır. Bazı kişiler çok fazla sermayeleri olmadığı için işi daha acemice bir şekilde yapar. Bu kişiler genel olarak sokaklarda gezerek hurdaları toplar ve topladıkları ürünleri başka hurdacılara satar. İşin profesyonel yapılıp yapılmadığı önemli olsa da aslında temel olan geri dönüşüm sayesinde kullanım süreleri dolmuş olan ürünlerin tekrar kullanılabilecek bir seviyeye getirilmesidir. Bu nedenle hurdacılığın oldukça mühim bir meslek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Türkiye’de hurdacılık sektörü ön planda bulunan ve birçok kişinin içerisinde bulunduğu sektörlerden bir tanesidir. Uzun yıllardır insanların hurda alıp sattığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra bilhassa son zamanlarda hurdacılığın profesyonel bir şekilde yapıldığını söylemek mümkün. Artık geri dönüşüm için özel olarak firmalar kurulmakta, bu firmalar dahilinde atıkların geri dönüşüm işlemleri yapılmaktadır

Çinko Nerelerde Bulunur?

Geri dönüşüm sistemi artık hayatımızda uzun yıllardan beri var. Geri dönüşüm fabrikaları artık kullanılmayan, atıl vaziyette olan birçok maddeyi tekrardan işleyerek hammadde haline getirmekte ve böylelikle atık olarak bulunan bir madde tekrardan kullanılabilmektedir. Böyle bir fırsatı ise hurdacılık sektörü kullanarak hem atıkların doğaya zarar vermesini engellemekte hem de bu çalışmalarından para kazanabilmektedir.
Geri dönüşüm işlemleri çinko hurdalar içinde geçerlidir. Çinko hurda sahibi iseniz belirli ücretler karşılığında hurdalarınızı satabilirsiniz. Hurda Çinko Fiyatları bu nedenle önemli olmakta ve çinko hurda satmak isteyenler bu fiyatları öğrenmek istemektedir.

Çinko ise çeşitli yerlerde bulunabilen bir atık olarak karşımıza çıkmakta. Çinko genel olarak çatı uygulamalarında, galvenizleme işlemlerinde, otomobil yapımında kullanılan kalıpların dökümlerinde, çeşitli levhalarda kullanılabilmektedir. Çinko bazı maddelerin oluşturulmasında ek madde olarak kullanıla da bilmektedir. Geniş bir kullanım alanı olmasa da hurda olarak karşılaşmak mümkündür.

Hurda Çinko Fiyatları

Hurdalarınızı Kolayca Satın

Hurdalarını satmak isteyenler bu işlemin kolay bir şekilde gerçekleşmesin isterler. Bu konudaki talebi gören firmamız Hurda Çinko Fiyatları teklifleri ile aynı zamanda hurdalarınızı kolay bir şekilde satmanıza da olanak sağlamaktayız. Öncelikle firma olarak hurdalarınızı her zaman adresinizden teslim almaktayız. Bu hizmetimiz sayesinde hurdalarınız için bir yer belirlemeniz yeterli olacaktır.

Bakır Hurda Nerelerde Kullanılır?

Bakır maddesi halk tarafında en çok bilinen maddelerden biri olmasının yanı sıra hayatımızda çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bakırın kendi madeni özellikleri nedeni ile kullanım alanı da genişlemektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip olması nedeni ile de hurda olarak karşılaşılma olasılığı da yüksektir.

Bakır özellikle enerji sektöründe çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Elektrik elektronik sektöründe kullanıldığı gibi, inşaat, sanayi, kimya, ulaşım, boya, kuyumculuk gibi sektörde de sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz özelliğinin bulunması bakırın kullanım alanını daha da artırmakta. En çok kullanım alanlarının yanı sıra iletkenliği nedeni ile elektrik sektöründe kullanılması göz önünde bulundurulmalıdır.

Günlük yaşantımızda kullandığımız birçok elektronik cihazlar da kullanılması bakıra ulaşımı sağlamaktadır. Diğer taraftan bakır hurda fiyatları da diğer birçok hurdaya göre oldukça yüksek fiyatlardan oluşmaktadır. Bu nedenle hurdacılık sektöründe bakır hurdalar yüksek tutarlardan satılabilmektedir.

Hurda Bakır Fiyatları kaç TL

Hurda bakır fiyatları bakır hurda satacak olarak kişiler için oldukça önemlidir. Hurda fiyatları birçok etkene göre belirlenir ve zaman zaman güncellenerek bu konuda satış yapacak olanlar bu fiyatlar üzerinde satışlarını gerçekleştirebilir. Güncel bakır hurda fiyatları bilgisi almak içinse firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Bakır Hurda Çeşitleri Fiyatları

Bilindiği gibi bakır farklı formlarda bulunmaktadır. Bakır hurda fiyatı soyma bakır hurdası, lama bakır hurdası, kırkambar bakır hurdası, %98 külçe bakır, ttr kırma (granür) bakır hurdası, kızıl talaş hurdası gibi bakırın çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir.

Hurda Bakır Fiyatları
0-20 kg arası 20-300 kg arası 300 kg ve üzeri
Hurda Bakır Fiyatları 158,90 ₺/kg 165,60 ₺/kg 170,30 ₺/kg
Lama Bakır İmalat Artığı 158,90 ₺/kg 160,60 ₺/kg 162,30 ₺/kg
Antigron Kırma Bakır 157,90 ₺/kg 159,60 ₺/kg 161,20 ₺/kg
Ttr Kırma Bakır 156,90 ₺/kg 158,60 ₺/kg 160,20 ₺/kg
Boyalı Lama & Boru Bakır 146,30 ₺/kg 147,80 ₺/kg 149,40 ₺/kg
Kırkambar Karışık Kırma Bakır 142,00 ₺/kg 143,50 ₺/kg 145,00 ₺/kg
Kırkambar Bakır 142,00 ₺/kg 143,50 ₺/kg 145,00 ₺/kg
Fosfor Bronz 160,10 ₺/kg 161,90 ₺/kg 163,60 ₺/kg
Bronz Parça 128,10 ₺/kg 129,50 ₺/kg 130,90 ₺/kg
Bronz Talaşı 108,20 ₺/kg 109,30 ₺/kg 110,50 ₺/kg
Sarı Çubuk Parça 99,90 ₺/kg 101,00 ₺/kg 102,00 ₺/kg
Sarı Çubuk Talaş 96,90 ₺/kg 97,90 ₺/kg 99,00 ₺/kg
Sarı Kırkambar 94,00 ₺/kg 95,00 ₺/kg 96,00 ₺/kg
Sarı Talaşı 94,00 ₺/kg 95,00 ₺/kg 96,00 ₺/kg
Alaşımlı Sarı Talaşı 79,90 ₺/kg 80,80 ₺/kg 81,60 ₺/kg